Gdzie wykonać kurs makijażu?

Prywatnych szkół makijażu jest obecnie bardzo wiele. Szeroki wybór różnego rodzaju ofert zarówno kursów jednodniowych, jak i całorocznych, doprowadzić może u zainteresowanego do niemałego zawrotu głowy. Czym najlepiej kierować się przy wyborze szkoły wizażu lub kursu makijażu?

wizażystka, makijażystka gdańskMakijażystka – zawód upragniony przez coraz większą ilość osób. Choć pełnia wprawy w tej dziedzinie opiera się głównie na praktyce, u jej podstawy powinna stać usystematyzowana, profesjonalna wiedza. Nie ma lepszego sposobu, niż uczenie się od faktycznej makijażystki lub makijażysty. Taką formę nauki gwarantują wszelkiego rodzaju szkoły wizażu.

Jeśli podjęta już została przez Ciebie decyzja, jaki typ kursu chcesz zrealizować, pozostała jeszcze kwestia wyboru miejsca, w którym się tego podejmiesz. Aby się za to zabrać, najlepiej jest zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, profesjonalizm samej szkoły, dużo mówi o jakości kursów, jakie oferują. Składa się na to zarówno wykwalifikowanie kadry, jak i wyposażenie pracowni. Szkoła, która nie oferuje swoim uczniom kosmetyków innych, niż tylko drogeryjne, może (choć nie musi!) okazać się słabo przygotowana na porządne zajęcia praktyczne.

Liczy się także sam system nauczania, a zatem zarówno kadra, jak i ilość kursantów. Wybierz szkołę, w której kurs prowadzą osoby doświadczone, najlepiej mające swój profil w mediach społecznościowych lub na stronie internetowej. Jeśli podobają Ci się prace danej osoby, nauka u niej będzie dawać Ci dużo satysfakcji.

Aby taka osoba mogła poświęcić Ci wystarczająco dużo czasu, ważne jest, by w kursie brała udział stosunkowo mała ilość osób. Naturalnie najlepsze efekty dają kursy indywidualne (np. u Adrianny Klatt – wizażystki z Gdańska). Kursy maksymalnie 10-osobowe mogą być jednak również bardzo efektywne, jeśli na sali znajduje się odpowiednia ilość dobrze oświetlonych stanowisk (w tym przypadku 5 – po jednym na parę).

Przy wyborze szkoły makijażu warto się także kierować możliwościami, które oferuje nam owe miejsce także poza zajęciami. Zwieńczenie kursu w postaci sesji fotograficznej, zdjęć do portfolio czy praktyk zawodowych, będzie idealne „na start” dla świeżo upieczonej makijażystki lub makijażysty.

Na wybór miejsca, w którym odbędziesz kurs makijażu, składać się może bardzo wiele innych czynników. Każda makijażystka przeszła inną drogę do wykonywania wymarzonego przez siebie zawodu. Postaraj się jednak, aby dyplom ukończenia kursu w danej szkole, stanowił dla Ciebie powód do dumy i zaowocował wieloma faktycznie cennymi lekcjami, które wykorzystasz w późniejszej pracy zawodowej.

Add Comment