Toskania i jej symbole

48

Toskania jest jedną z najpiękniejszych krain, jakimi mogą nas oczarować Włochy. Wycieczki po Toskanii to wielka gratka dla każdego miłośnika sztuki i historii, choć i piękne krajobrazy mogą tu oczarować niejednego podróżnika.

Toskania nie bez powodu od lat jest tak popularnym kierunkiem wypraw. Niemal wszystkie znane biura podróży, które w swej ofercie mają Włochy, oferują swym klientom możliwość zwiedzania tego regionu. Czy warto z takiej wycieczki skorzystać? Toskania to wspaniałe miasta i unikalne dzieła sztuki, z którymi można się tu spotkać niemal na każdym kroku. To wspaniałe winnice, które do dziś są bardzo ważnym elementem lokalnego krajobrazu. To również wspaniała architektura, przy czym najciekawsza grupę zabytków stanowią tu te budowle, w których można ujrzeć zabytkowe freski.

Biura podróży często urządzają wycieczki do najważniejszego miasta Toskanii – do Florencji, która nie bez powodu określana jest mianem kolebki renesansu. To tu można ujrzeć wyjątkowe dzieła sztuki z czasów Odrodzenia, a piękne świątynie, słynne freski i imponujące zbiory obrazów zapewniają temu miastu wieczną sławę. Z pewnością warto do Florencji zajrzeć przynajmniej raz w życiu. W czasie wycieczki po Toskanii można się też nacieszyć wspaniałym krajobrazem oraz światem przyrody, który może zaskoczyć swym bogactwem oraz niezwykłą różnorodnością.

Zapisz

Add Comment