Leczenie trądziku, depilacja, wygładzanie zmarszczek – zabiegi laserowe

O zabiegach laserowych usłyszeć można w bardzo wielu dziedzinach branży zarówno medycznej, jak i kosmetycznej. Nic dziwnego, laser znajduje zastosowanie przy zwalczaniu bardzo wielu schorzeń skórnych, a także niewielkich defektów natury estetycznej, w tym m. in. przy zamykaniu naczynek, leczeniu trądziku, depilacji czy wygładzaniu zmarszczek.

 Wygładzanie zmarszczek Gdańsk

 

Lasery znajdują zastosowanie w tak wielu dziedzinach, ze względu na możliwość dopasowania ich do konkretnego przypadku. Wiązka światła laserowego, wybierana jest ze względu na długość fali, dzięki czemu powodować możne różne efekty w skórze. Również wiele innych parametrów wpływać może na jego wszechstronne zastosowanie. W medycynie estetycznej wiązka laserowa wykorzystywana jest w wielu różnych przypadkach.

Ciekawym zastosowaniem lasera jest walka z trądzikiem. W tym przypadku, konkretna wiązka światła używana jest tutaj głównie do walki z bakteriami, co wpływa na zmniejszenie stanów zapalnych w skórze. Po pewnym naturalnym zaczerwienieniu skóry, następuje etap jej przyspieszonej regeneracji, co sprzyja zredukowaniu zmian trądzikowych.

Jednym z bardziej popularnych zabiegów przy użyciu lasera jest depilacja. Jej głównym plusem jest trwałość efektów, które osiągnąć można już po kilku powtórzeniach zabiegu. Pomimo dość wysokiej ceny, terapia laserowa jest bardzo opłacalna, ze względu na praktycznie całkowite pozbycie się konieczności wykonywania regularnej depilacji.

Wygładzanie zmarszczek laserem

Bardzo dużą efektywność daje użycie lasera w terapii przeciwstarzeniowej. Wygładzanie zmarszczek, a także ogólna poprawa napięcia i elastyczności skóry kuszą niejedną klientkę. Nic dziwnego, tak duże efekty mają swoje podłoże natury biologicznej. Poprzez użycie lasera, skóra mobilizowana jest do zwiększenia produkcji kolagenu oraz elastyny, a także ogólnej przebudowy, co minimalizuje widoczność już powstałych zmarszczek. Poprawa kondycji skóry jest bardzo dużym plusem laseroterapii, wykorzystywanym właśnie przy walce ze starzeniem się skóry.

Oprócz tego laser znajduje zastosowanie także przy redukcji blizn, przebarwień, a także zamykaniu naczynek krwionośnych. Jego użycie jest w pełni bezpieczne, rzadko powoduje wystąpienie skutków niepożądanych, przez co zdecydowanie uzasadniona jest jego popularność.

Redukcja zmarszczek czy usunięcie zbędnego owłosienia, to tylko jedne z wielu zalet, jakie zapewnić nam może użycie lasera. Gabinety medycyny estetycznej (np. La Nika w Gdańsku, sprawdź wygładzanie zmarszczek Gdańsk) stosują go bardzo powszechnie i wszechstronnie, w związku z czym na pewno nie powinna pojawić się trudność w wybraniu odpowiedniego zabiegu dla siebie.

Add Comment