Kriolipoliza – modelowanie i wyszczuplanie sylwetki

kriolipoliza

Szczupła, wymodelowana sylwetka, bez zbędnej tkanki tłuszczowej, jak i cellulitu, to dziś marzenie każdego z nas. Nie tylko kobiety, ale i coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę na te partie ciała, które nie są idealne. Jednym z zabiegów, na który warto postawić, gdy w grę wchodzi modelowanie i wyszczuplanie sylwetki, jest kriolipoliza. Zabieg polecany osobom z nadwagą, cellulitem i nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową. Trzeba jednak pamiętać, że nie przynosi efektów u osób otyłych. Nie jest to bowiem zabieg odchudzający, ale modelujący.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

W kriolipolizie wykorzystywane jest specjalne urządzenie oraz nowatorska technika, bazująca na działaniu niskiej temperatury. Zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny, bowiem działa tylko i wyłącznie na wybrane partie ciała i nagromadzoną tkankę tłuszczową, nie naruszając okolicznych tkanek. Lipidy, które wypełniają komórkę tłuszczową, w wyniku chłodzenia ulegają krystalizacji. Wzrasta objętość komórki, uszkodzona zostaje jej błona komórkowa, wewnątrz zaś ustają procesy życiowe. Komórka ulega apoptozie, czyli obumieraniu. Rozwija się stan zapalny, w wyniku którego dochodzi do oczyszczania z martwych oraz uszkodzonych komórek. I choć cały proces brzmi dość poważnie, dla organizmu ludzkiego nie jest to nic niebezpiecznego. Do tego nie towarzyszy temu ból. Możemy jedynie odczuwać pewien dyskomfort spowodowany działaniem niskiej temperatury. Pojawia się zaczerwienienie czy też zasinienie, które jednak dość szybko znikają.

Na pierwsze efekty kriolipolizy trzeba poczekać około dwóch tygodni, a na pełne około sześciu tygodni. Z pomocą tego zabiegu można pozbyć się nawet do 45% tkanki tłuszczowej, w wybranych partiach ciała. Zabieg można również powtarzać, jeśli zachodzi taka potrzeba. Kriolipoliza Gdańsk doskonale radzi sobie nie tylko z komórkami tłuszczowymi, ale i uporczywą skórką pomarańczową.

Obszary poddawane zabiegowi to najczęściej uda, pośladki, brzuch, łydki, plecy, kark oraz ramiona. Efekty są warte wykonania kriolipolizy, a sam zabieg zdecydowanie króluje nad tradycyjnymi, inwazyjnymi metodami chirurgicznymi.

 

Zapisz

Add Comment