Blizny po oparzeniach nie muszą być zmorą – można je zlikwidować!

Laseroterapia znajduje zastosowanie w coraz większej liczbie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Laser świetnie sprawdza się między innymi do usuwania blizn. Dokładny wybór urządzenia, jak i parametrów oraz szczegółów leczenia, zależny jest od charakteru blizny. Można jednak poradzić sobie zarówno z bliznami powstałymi po operacjach, w związku z przebytym trądzikiem, jak i tymi, które są wynikiem doznanych poparzeń. 

usuwanie blizn gdańsk

Początkowo stosowane były lasery niefrakcyjne. Tu jednak istniało duże ryzyko nawrotów. Dziś stawia się przede wszystkim na lasery frakcyjne, które pozwalają osiągnąć najlepsze efekty. Ta nowoczesna metoda daje szansę zredukowania twardości blizny pooparzeniowej, jak i poprawy jej wyglądu.

Nie istnieje uniwersalna metoda leczenia blizn pooparzeniowych. Ważny jest ich charakter, ale również przyczyna prowadząca do ich powstania. Najtrudniejsze w leczeniu są blizny po oparzeniach chemicznych. Najbardziej nieestetyczne i wypukłe. Laser frakcyjny to jednak doskonały sposób na ich maksymalne zniwelowanie. W trudnych przypadkach jest to metoda podstawowa, którą uzupełnia się zabiegami między innymi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, jak i środków zmiękczających blizny, w przypadku blizn twardych. Często całkowite usunięcie blizn powstałych po oparzeniach nie jest możliwe, a samo leczenie trwa dość długo, jednakże nawet najgłębszy defekt można zredukować w znacznym stopniu, poprawiając komfort życia pacjenta. Blizny po oparzeniach dziś nie muszą już być zmorą.

Zapisz

Add Comment